Legjobb
film:
Szólíts
a neveden!
A
legsötétebb óra
Dunkirk
Tűnj
el!
Lady
Bird
Fantomszál
A
Pentagon titkai
A
víz érintése
Három
óriásplakát Ebbing határában
Legjobb
rendező:
Christopher
Nolan (Dunkirk)
Jordan
Peele (Tűnj el!)
Greta
Gerwig (Lady Bird)
Paul
Thomas Anderson (Fantomszál)
Guillermo
del Toro (A víz érintése)
Legjobb
férfi főszereplő:
Timothee
Chalamet (Szólíts a neveden!)
Daniel
Day-Lewis (Fantomszál)
Daniel
Kaluuya (Tűnj el!)
Gary
Oldman (A legsötétebb óra)
Denzel
Washington (Roman J. Israel, Esq.)
Legjobb
női főszereplő:
Sally
Hawkins (A víz érintése)
Frances
McDormand (Három óriásplakát Ebbing határában)
Margot
Robbie (Én, Tonya)
Saoirse
Ronan (Lady Bird)
Meryl
Streep (A Pentagon titkai)
Legjobb
férfi mellékszereplő:
Willem
Dafoe (Floridai álom)
Woody
Harrelson (Három óriásplakát Ebbing határában)
Richard
Jenkins (A víz érintése)
Christopher
Plummer (A világ összes pénze)
Sam
Rockwell (Három óriásplakát Ebbing határában)
Legjobb
női mellékszereplő:
Mary
J. Blidge (Mudbound)
Lesley
Manville (Fantomszál)
Octavia
Spencer (A víz érintése)
Allison
Janny (Én, Tonya)
Laurie
Metcalf (Lady Bird)
Legjobb
eredeti forgatókönyv:
Rögtönzött
szerelem
Tűnj
el!
Lady
Bird
A
víz érintése
Három
óriásplakát Ebbing határában
Legjobb
adaptált forgatókönyv:
Szólíts
a neveden!
The
Disaster Artist
Logan
– Farkas
Elit
játszma
Mudbound
Legjobb nem angol nyelvű film:
A
Fantastic Woman (Chile)
Testről
és lélekről (Magyarország)
The
Insult (Libanon)
Szeretet
nélkül (Oroszország)
A négyzet
(Svédország)
Legjobb
animációs film:
Coco
Ferdinánd
Bébi
úr
A
kenyérkereső
Loving
Vincent
Legjobb
operatőri munka:
Szárnyas
fejvadász 2049
A
legsötétebb óra
Dunkirk
A
víz érintése
Mudbound
Legjobb
művészeti rendezés/látványterv:
A
szépség és a szörnyeteg
Dunkirk
A
legsötétebb óra
Szárnyas
fejvadász 2049
A
víz érintése
Legjobb
kosztümtervezés:
A
víz érintése
A
szépség és a szörnyeteg
Viktória
királynő és Abdul
Fantomszál
A
legsötétebb óra
Legjobb
smink/maszk:
A
legsötétebb óra
Viktória
királynő és Abdul
Az
igazi csoda
Legjobb
vágás:
Nyomd,
bébi, nyomd
Dunkirk
Én,
Tonya
A
víz érintése
Három
óriásplakát Ebbing határában
Legjobb
eredeti filmzene:
Dunkirk
Fantomszál
Star
Wars: Az utolsó Jedik
Három
óriásplakát Ebbing határában
A
víz érintése
Legjobb
eredeti betétdal:
Mighty
River (Mudbound)
Mystery
of Love (Szólíts a neveden!)
Remember
Me (Coco)
Stand
Up For Something (Marshall)
This
Is Me (A legnagyobb showman)
Legjobb
hangvágás:
Nyomd,
Bébi, nyomd!
Szárnyas
fejvadász 2049
Dunkirk
A
víz érintése
Star
Wars: Az utolsó Jedik
Legjobb
hangkeverés:
Nyomd,
Bébi, nyomd!
Szárnyas
fejvadász 2049
Dunkirk
A
víz érintése
Star
Wars: Az utolsó Jedik
Legjobb
vizuális effektus:
Szárnyas
fejvadász 2049
Star
Wars: Az utolsó Jedik
A
majmok bolygója: Háború
A
galaxis őrzői vol. 2.
Kong:
Koponya-sziget
Legjobb
dokumentumfilm:
Abbicus:
Small Enough to Jail
Faces
Places
Icarus
Last
Men in Aleppo
Strong
Island
Legjobb
rövid dokumentum:
Edith
and Eddie
Heaven
is a Traffic Jam on the 405
Heroin
Knife
Skills
Traffic
Stop
Legjobb
animációs rövidfilm:
Dear
Basketball
Lou
Garden
Party
Negative
Space
Revolting
Rhymes
Legjobb
rövidfilm:
Dekalb
Elementary
The
Eleven O’Clock
My
Newphew Emmett
The
Silent Child
Watu
Wote/All of Us
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése